modnatochka.kh.ua

Дали треба да се откажеме од солта? Колку сол е премалку, а колку е премногу?

salt.healthinfo

Добро е познато дека на организмот му е потребна солта, таа е важна за одржување на функцијата на нервите и мускулите и помага во регулирањето на телесни течности.


Дали е сеедно каков цимет купуваме?

cinnamon comparison.healthinfo

Циметот е еден од најстарите и најпопуларни зачини и се користи со милениуми заради неговата арома и лековити својства. Во древниот Египет се користел како средство за балсамирање за да се пополнат телесните празнини.

Путер или Маргарин – Кому повеќе да му се верува, на кравите или на хемичарите?

Cow.healthinfo

Постојат многу дезинформации на интернет кои се поврзани со исхраната.  На пример, кога ќе им се советува на луѓето да го заменат путерот со фабрички произведениот маргарин ... Путерот и маргаринот служат за иста намена. Тие се користат за готвење, печење и за мачкање на леб. Путерот е храна која постои со векови.


Печурките го намалуваат ПСА кај заболените од рак на простата

Shampignion.healthinfo

Кај еден од седум луѓе во текот на животот се дијагностицира рак на простатаРакот на простатата е втора водечка причина за смртност од рак кај мажите, веднаш по ракот на белите дробови.

Здраствени придобивки и нутриционистички информации за Лососот

Losos.healthinfo
Лососот е често употребувана риба, која може да се пофали со висока концентрација на протеини и омега 3 масни киселини.
Според нутриционистичката национална база на податоци во 85 g на лосос се содржи:Kocka za on-line aplikacija

ДАЛИ ЗДРАВСТВОТО ВО МАКЕДОНИЈА Е НА ПОТРЕБНОТО НИВО?
 • Гласови: 0%
 • Гласови: 0%
 • Гласови: 0%
 • Гласови: 0%
 • Гласови: 0%
Вкупно гласови:
Прв глас:
Последен глас:

Se za zdravjeto - forum

Untitled 1

Калкулатор за мерење на телесна маса

Висина
Cm
Тежина
Kg
Индекс на вашата телесна маса
0
 • ADHD.healthinfo.jpg
 • Aluminium.jpg
 • Alzheimer.jpg
 • aneurismus.jpg
 • artritis.jpg
 • Colon.healthinfo.jpg
 • CTScan.jpg
 • DNA.jpg
 • estrogen.jpg
 • glucose-test.jpg
 • having-sex.healthinfo.jpg
 • healthinfo-logo.jpg
 • hemorrhoids.jpg
 • injection.jpg
 • invitro.healthinfo.jpg
 • Jet-Lag.jpg
 • lab.jpg
 • Lasertreatment.healthinfo.jpg
 • lences.jpg
 • magnesium.jpg