modnatochka.kh.ua

Агресијата кај децата понекогаш има смисол

agression

Прошетајте низ било која од училниците на деца од предучилишна возраст и ќе забележите дека некои 4-годишници секогаш влегуваат во тепачки и расправии, додека други ретко го прават тоа, без разлика на провокациите. Дури и браќа и сестри може драстично да се разликуваат - се сеќавате на Каин и Авел од Библијата.


Алтернатива на аспиринот за која веројатно не сте слушнале

aspirin faydalari

Милиони луѓе во светот секојдневно користат аспирин без да знаат за вистинските опасности од оваа практика. Добра вест е дека постои природна алтернатива за која прелиминарните истражувања покажуваат дека е посигурна и поефикасна.

Врвни лекари откриваат се за вакцините и имунолошкиот систем

o-HPV-VACCINATION-facebookОва истражување не може да се игнорира. Вакцините можат да предизвикаат автоимунитет и долга листа на заболувања. Штетните и токсични материи и метали кои се составен дел од некои вакцини се причина за се повеќе проблеми кај поединци.


Нов начин на третирање кој засекогаш ќе ве ослободи од подбрадокот

Bebe podbradok

Досега не сме слушнале некој да каже дека си го сака својот подбрадок. Многумина посегнале по естетска хирургија заради оваа појава, но денес, на задоволство на сите засегнати, на повидок е едно ново решение.

Дали естрогенот е виновник за зголемен број на тешки алергиски реакции кај жените?

World of Hormones

Истражувачите од Националниот институт за алергии и инфективни болести (НИАИД) - дел од Националниот институт за здравје  - ги објавија своите наоди во списанието за алергии и клиничка имунологија. Kocka za on-line aplikacija

ДАЛИ ЗДРАВСТВОТО ВО МАКЕДОНИЈА Е НА ПОТРЕБНОТО НИВО?
 • Гласови: 0%
 • Гласови: 0%
 • Гласови: 0%
 • Гласови: 0%
 • Гласови: 0%
Вкупно гласови:
Прв глас:
Последен глас:

Se za zdravjeto - forum

Untitled 1

Калкулатор за мерење на телесна маса

Висина
Cm
Тежина
Kg
Индекс на вашата телесна маса
0
 • ADHD.healthinfo.jpg
 • Aluminium.jpg
 • Alzheimer.jpg
 • aneurismus.jpg
 • artritis.jpg
 • Colon.healthinfo.jpg
 • CTScan.jpg
 • DNA.jpg
 • estrogen.jpg
 • glucose-test.jpg
 • having-sex.healthinfo.jpg
 • healthinfo-logo.jpg
 • hemorrhoids.jpg
 • injection.jpg
 • invitro.healthinfo.jpg
 • Jet-Lag.jpg
 • lab.jpg
 • Lasertreatment.healthinfo.jpg
 • lences.jpg
 • magnesium.jpg