modnatochka.kh.ua

6 Начини да се олеснат секојдневните вежби, доколку не сте активни

Новата Година дојде и помина, но Вие најверојатно сеуште размислувате за своети здраствени приоритети за 2016-та година. Целта е да си создадете рутина за вежбање која е прилагодена за вашиот животен стил.


Јадење чоколадо за време на бременоста може да биде корисно во развојот и растот на фетусот

sl-8 

Добри вести за сите вас бремени мајки, јадење 30г. чоколадо секој ден во текот на бременоста, може да биде корисно во растот и развојот на фетусот.

Како полесно да се справува и да се живее со симптомите на лупус

lupus

Здравиот начин на живот е особено важен за оние кои се приморани да живеат со лупус. Оваа автоимуна болест може да предизвика голем број на воспаленија, најчесто на кожата и во зглобовите.


Како тинејџерите го користеат интернетот за пристап до информации поврзани со здравството

teenage

Често слушаме за сите негативни нешта што децата ги прават онлајн, но тинејџерите го користат интернетот и со цел да се грижат за себе и за другите околу нив.

Знаете ли што се ве демне од вашата четка за заби?

toothbrushes.healthinfo

Според истражувачите на универзитетот во Манчестер во Англија, четкичката за заби е дом на повеќе од 100 милиони бактерии вклучувајќи E. coli и стафилококи,. Воедно, на универзитетот во Алабама во Бирмингем откриле дека на вашите четки за заби има премногу фекални бактерии.Kocka za on-line aplikacija

ДАЛИ ЗДРАВСТВОТО ВО МАКЕДОНИЈА Е НА ПОТРЕБНОТО НИВО?
 • Гласови: 0%
 • Гласови: 0%
 • Гласови: 0%
 • Гласови: 0%
 • Гласови: 0%
Вкупно гласови:
Прв глас:
Последен глас:

Se za zdravjeto - forum

Untitled 1

Калкулатор за мерење на телесна маса

Висина
Cm
Тежина
Kg
Индекс на вашата телесна маса
0
 • ADHD.healthinfo.jpg
 • Aluminium.jpg
 • Alzheimer.jpg
 • aneurismus.jpg
 • artritis.jpg
 • Colon.healthinfo.jpg
 • CTScan.jpg
 • DNA.jpg
 • estrogen.jpg
 • glucose-test.jpg
 • having-sex.healthinfo.jpg
 • healthinfo-logo.jpg
 • hemorrhoids.jpg
 • injection.jpg
 • invitro.healthinfo.jpg
 • Jet-Lag.jpg
 • lab.jpg
 • Lasertreatment.healthinfo.jpg
 • lences.jpg
 • magnesium.jpg