modnatochka.kh.ua

Домашен рецепт за брзо губење на целулитот

celulit

Ако сте личност која се грижи за вашата линија и редовно вежбате, сте на вистински пат да се решите од вашиот проблем со целулит. За да го забрзате овој процес, ќе ви посочиме еден рецепт кој може дома да го приготвите и да го употребите на вашата кожа која личи на портокал.


Напиток за губење на килограмите со нула калории и многу енергија!

osvezuvanje od cimet i jabolka

Овој пијалок ќе ви помогне да ги намалите килограмите и ќе ви даде многу енергија.

Состојки:

2 големи јаболка,

2 стапчиња цимет,

1 l вода,

1 стаклено шише со голем отвор.

Напивка која го враќа видот и природната боја на седата коса

Gray-Hair

Пред се, ако прашате за мислење некој кој го користел овој природен лек, тој со задоволство ќе ви каже дека овој пијалок, гарантирано го подобрува видот.


Маска која брише години од вашето лице

orizova maska

По употреба на оваа маска, кожата ќе биде помлада, мазна и сјајна.

За да спречите прерано стареење на вашата кожа употребувајте ја оваа убава маска од ориз, која ја употребуваат Јапонските жени.Оризот е богат со витамин Б кој го стимулира растот и обновата на ќелиите, го забавува стареењето и го подобрува протокот на крвата до кожата.

Маска против опаѓање на косата

maska za kosa

Оваа маска се состои само од две компоненти вода и свеж квасец.

Виманинот Б од свежиот квасец може да направи чуда за здравјето на вашата коса, па затоа пробајте ја маската пред наредното миење на косата.Kocka za on-line aplikacija

ДАЛИ ЗДРАВСТВОТО ВО МАКЕДОНИЈА Е НА ПОТРЕБНОТО НИВО?
 • Гласови: 0%
 • Гласови: 0%
 • Гласови: 0%
 • Гласови: 0%
 • Гласови: 0%
Вкупно гласови:
Прв глас:
Последен глас:

Se za zdravjeto - forum

Untitled 1

Калкулатор за мерење на телесна маса

Висина
Cm
Тежина
Kg
Индекс на вашата телесна маса
0
 • ADHD.healthinfo.jpg
 • Aluminium.jpg
 • Alzheimer.jpg
 • aneurismus.jpg
 • artritis.jpg
 • Colon.healthinfo.jpg
 • CTScan.jpg
 • DNA.jpg
 • estrogen.jpg
 • glucose-test.jpg
 • having-sex.healthinfo.jpg
 • healthinfo-logo.jpg
 • hemorrhoids.jpg
 • injection.jpg
 • invitro.healthinfo.jpg
 • Jet-Lag.jpg
 • lab.jpg
 • Lasertreatment.healthinfo.jpg
 • lences.jpg
 • magnesium.jpg