modnatochka.kh.ua

Како да ги излечите испуканите пети. Ефикасно и многу едноставно!

stapalo

Ако имате испукани пети, ви препорачуваме да ја искористите оваа ефикасна а малку позната метода.

Било каква крема или маст за пети нема да даде таков резултат како овој природен лек. Испуканата кожа на петите станува помека под дејство на лимон.


Чај кој го топи салото од стомакот : 8 cm помалку во струкот за само 7 дена!

8 cm za 7 dena

Овој рецепт кој се состои од само три состојки предизвика глобално лудило, затоа што сите се задоволни од постигнатите резултати. Состојките се зелен чај, цимет и ловоров лист.

Кои се причините, симптомите и како се лекува Месечарење

mesecarenje

Месечарење  (somnambulism) е вид на парасомнија, абнормално  однесување што се случува за време на спиењето. Најчесто се јавува кај децата на возраст од 3-8 години, наследно е и обично се повлекува спонтано во текот на адолесценцијата.


11 Силни причини зошто треба да се смеете

nasmevka

Мајка Тереза еднаш рече: "Мирот започнува со насмевка", но дали истото важи и за здравјето? Многу студии потврдиле дека насмевката има огромен број придобивки за здравјето на луѓето, и затоа секогаш треба да се најде време да се смее. Кои се  11 бенефиции на искрена насмевка.

Какви метаболички заболувања може да предизвика поспаноста?

spienje

Доколку се чувствувате многу поспано преку ден или спиете подолго време во текот на денот можеби имате висок крвен притисок, висок холестерол, вишок на масти околу половината и висок крвен шеќер, сето ова го зголемува ризикот од срцеви заболувања. Овие симптоми се познати како метаболички синдром.Kocka za on-line aplikacija

ДАЛИ ЗДРАВСТВОТО ВО МАКЕДОНИЈА Е НА ПОТРЕБНОТО НИВО?
 • Гласови: 0%
 • Гласови: 0%
 • Гласови: 0%
 • Гласови: 0%
 • Гласови: 0%
Вкупно гласови:
Прв глас:
Последен глас:

Se za zdravjeto - forum

Untitled 1

Калкулатор за мерење на телесна маса

Висина
Cm
Тежина
Kg
Индекс на вашата телесна маса
0
 • ADHD.healthinfo.jpg
 • Aluminium.jpg
 • Alzheimer.jpg
 • aneurismus.jpg
 • artritis.jpg
 • Colon.healthinfo.jpg
 • CTScan.jpg
 • DNA.jpg
 • estrogen.jpg
 • glucose-test.jpg
 • having-sex.healthinfo.jpg
 • healthinfo-logo.jpg
 • hemorrhoids.jpg
 • injection.jpg
 • invitro.healthinfo.jpg
 • Jet-Lag.jpg
 • lab.jpg
 • Lasertreatment.healthinfo.jpg
 • lences.jpg
 • magnesium.jpg