modnatochka.kh.ua

Како аспиринот може да го поврати сјајот, волуменот и безживотноста на вашата коса, а притоа да ви помогне да се решите и од перутот

zdrava kosa

Денеска имаме избор на секаков вид на средстава за нега на коса, но сепак секогаш се обидуваме да пронајдеме нешто ново.


Како најлесно да се откажете од пушењето?

sl 73

Сте одлучиле да престанете со пушењето? Одлично. Тоа е една од најдобрите работи што можете да ги направите за вашето здравје. Еве еден едноставен план кој ќе ви помогне најлесно да се откажете од пушењето.

Детоксикација која ги остранува болките во грбот, вратот и зглобовите

detoksikacija

Со оваа метода ќе ги прочистите цревата, крвните садови, зглобовите и останатите делови од телото од отрови, тешки метали и други штетни работи. Потретманот не само што ќе се чуствувате здраво, ќе се чуствувате и помлади. По консумирање на оваа смеса не е препорачливо да јадете и пиете ништо.


12 Природни начини како да ги одстраните трагите од акни

12 maski za lice

Овие 12 намирници ќе направат вистинско чудо на вашето лице, од одстрануванје на траги од акните до чистење на лицето.

Целулитот ќе го снема за час: Користете ја оваа мешавина и подгответе го телото за лето!

plaza i celulit

Оваа мешавина се покажа како добро решение за борба против целулитот. Состојките се природни и нема никакви несакани дејства.  Вреди да се обидете бидејќи е можно баш кај вас да покаже резултати какви што отсекогаш сте посакувале.Kocka za on-line aplikacija

ДАЛИ ЗДРАВСТВОТО ВО МАКЕДОНИЈА Е НА ПОТРЕБНОТО НИВО?
 • Гласови: 0%
 • Гласови: 0%
 • Гласови: 0%
 • Гласови: 0%
 • Гласови: 0%
Вкупно гласови:
Прв глас:
Последен глас:

Se za zdravjeto - forum

Untitled 1

Калкулатор за мерење на телесна маса

Висина
Cm
Тежина
Kg
Индекс на вашата телесна маса
0
 • ADHD.healthinfo.jpg
 • Aluminium.jpg
 • Alzheimer.jpg
 • aneurismus.jpg
 • artritis.jpg
 • Colon.healthinfo.jpg
 • CTScan.jpg
 • DNA.jpg
 • estrogen.jpg
 • glucose-test.jpg
 • having-sex.healthinfo.jpg
 • healthinfo-logo.jpg
 • hemorrhoids.jpg
 • injection.jpg
 • invitro.healthinfo.jpg
 • Jet-Lag.jpg
 • lab.jpg
 • Lasertreatment.healthinfo.jpg
 • lences.jpg
 • magnesium.jpg