modnatochka.kh.ua

Зошто мажите мастурбираат дури и кога се во врска?

masturbationСамо затоа што еден маже во врска не значи дека тој ќе престане да мастурбира. Всушност, никој тоа и не би го очекувал бидејќимастурбирањето е природна работа, нели?

Според одредени стручни и нестручни мислења, ако вашиот партнер мастурбира тоа не значи дека има некаква пречка во вашата врска и тоа не е нешто што навистина треба да ве загрижува.

Според исказите на поголема група анкетирани мажи огромен процент од нив дефинитивно преферираат секс, па дури и тоа да бидат некакви еротско-сексуални игри без да се дојде до самиот сексуален чин.

Но, за да не остане ова само на сувопани зборови или некаква фикција, ви пренесуваме искази на неколку мажи кои споделуваат зошто тие продолжуваат да мастурбираат и покрај фактот дека по нивно мислење имаат релативно квалитетна врска и редовни сексуални односи.

"Јас не мастурбирам бидејќи мојата девојка сексуално не ме задоволува или нешто слично. Ете тоа е нешто што одсекогаш сум го правел и ќе го правам во иднина. Мастурбирањето прави да се чувствувам добро и ме ослободува од напнатоста." С.Б.

"Со ангажирањето во мојата компанија патувам многу, а понекогаш сум отсутен најмалку една недела или дури и подолго. Не сакам да одам по барови, кафулиња и клубови за да најдам начин да се ослободам од напнатоста, па затоа мастурбирам. Мастурбирам и дома исто така, бидејќи мислам дека тоа е добар начин на релаксација. Со мојата сопруга сме заедно веќе осум години, а од тоа пет години во брак. Ние немаме секс секој ден (еднаш, два до три пати во неделата), но ми се допаѓа начинот кога самиот се релаксирам, секој ден или секој втор ден." Г.И.

"Мислам дека мастурбацијата помага да бидам подобар љубовник, што е една од причините зошто сеуште го правам тоа, дури и кога имам девојка. Доколку не доживеам оргазам заради пауза од  неколку дена, прилично сум чувствителен и при наредниот сексуален чин бргу ејакулирам - обично премногу брзо. Редовното мастурбиеање ми помага при сексот со мојата партнерка да го одложам предвременото ејакулирањеН.Ј.

"Да бидам искрен, понекогаш тоа го правам само колку да ја ублажам досадата. Ова го правам без оглед дали сум во врска или не." Б.Џ.

"Мојата девојка и јас всушност понекогаш мастурбираме еден пред друг. Мислам дека таа повеќе го сака тоа од мене, затоа што првиот пат таа беше иницијаторот и беше навистина возбудливо. Доколку не сте се обиделе, треба." T. Д.

"Значи, во рамките на разумот, можам да мастурбирам секогаш кога тоа ќе го посакам. Обично не ми е потребно многу време. Лесно езабавно и се чувствувам добро. Не ме сфаќајте погрешно, јас секогаш попрво би водел љубов со мојата девојка, но таа не е секогаш расположена за акција." К. Б.

Коментари  

0 # icalusoyeunof 2020-08-14 13:41
http://mewkid.net/when-is-xuxlya/ - 18 Amoxicillin 500mg Capsules enc.uyne.healthinfo.mk.riu.as http://mewkid.net/when-is-xuxlya/
Одговор на коментар
0 # edadapumupi 2020-08-14 14:10
http://mewkid.net/when-is-xuxlya/ - Amoxicillin Online Amoxicillin Online umd.oont.healthinfo.mk.ikv.ra http://mewkid.net/when-is-xuxlya/
Одговор на коментар
0 # usevaave 2020-09-17 17:49
http://mewkid.net/when-is-xuxlya/ - Amoxicillin 500mg Capsules Amoxicillin 500mg bmu.cjwj.healthinfo.mk.dev.xo http://mewkid.net/when-is-xuxlya/
Одговор на коментар
0 # oxabelyiduu 2020-09-19 03:15
http://mewkid.net/when-is-xuxlya/ - Amoxicillin 500 Mg Amoxicillin 500mg Capsules cus.hlsh.healthinfo.mk.tmb.mn http://mewkid.net/when-is-xuxlya/
Одговор на коментар
0 # oxafibi 2020-09-19 03:53
http://mewkid.net/when-is-xuxlya/ - Amoxicillin 500mg Amoxicillin 500mg Capsules mcq.cpex.healthinfo.mk.tnb.kv http://mewkid.net/when-is-xuxlya/
Одговор на коментар
0 # omacudixe 2020-09-19 04:27
http://mewkid.net/when-is-xuxlya/ - Amoxicillin 500mg Capsules Buy Amoxicillin Online ybj.cywx.healthinfo.mk.cpg.bx http://mewkid.net/when-is-xuxlya/
Одговор на коментар
0 # ozudebitucais 2020-09-19 05:05
http://mewkid.net/when-is-xuxlya/ - Amoxicillin 500mg Capsules Amoxicillin 500mg Capsules boq.wlqi.healthinfo.mk.ula.qh http://mewkid.net/when-is-xuxlya/
Одговор на коментар
0 # inabimeteuz 2020-09-19 05:41
http://mewkid.net/when-is-xuxlya/ - Dosage For Amoxicillin 500mg Buy Amoxicillin cyo.vmcs.healthinfo.mk.uhh.bt http://mewkid.net/when-is-xuxlya/
Одговор на коментар
0 # usavabiigas 2020-09-19 06:19
http://mewkid.net/when-is-xuxlya/ - Amoxicillin Amoxicillin iua.pnky.healthinfo.mk.vym.zs http://mewkid.net/when-is-xuxlya/
Одговор на коментар
0 # idorujaqovow 2020-09-19 06:56
http://mewkid.net/when-is-xuxlya/ - Amoxicillin 500 Mg Dosage Amoxicillin lhn.oupc.healthinfo.mk.bkf.jc http://mewkid.net/when-is-xuxlya/
Одговор на коментар
0 # ejuzudf 2020-09-27 01:24
http://mewkid.net/when-is-xuxlya/ - Amoxicillin 500 Mg Amoxicillin aeo.whec.healthinfo.mk.cyl.jg http://mewkid.net/when-is-xuxlya/
Одговор на коментар
0 # ivegopr 2020-09-27 01:45
http://mewkid.net/when-is-xuxlya/ - Amoxicillin 500mg Amoxicillin Without Prescription bfb.etcj.healthinfo.mk.zlt.bg http://mewkid.net/when-is-xuxlya/
Одговор на коментар
0 # Meghan 2020-10-04 03:00
Thank you for the good writeup. It in fact was a amusement account it.
Look advanced to far added agreeable from you! However, how could we communicate?Feel free to surf to my blog post :: Gape Free Girl Porn (http://www.abrasiveexpress.biz/__media__/js/netsoltrademark.php?d=pornogolik.cc%2Ftag%2F18-porn%2F: http://www.abrasiveexpress.biz/__media__/js/netsoltrademark.php?d=pornogolik.cc%2Ftag%2F18-porn%2F)
Одговор на коментар
0 # ucuxudibedoe 2020-10-12 17:05
http://mewkid.net/when-is-xuxlya/ - Amoxicillin Amoxicillin 500mg Capsules wtt.fsgm.healthinfo.mk.gzm.sh http://mewkid.net/when-is-xuxlya/
Одговор на коментар
0 # ekasjiu 2020-10-12 17:46
http://mewkid.net/when-is-xuxlya/ - Amoxicillin 500mg Capsules Buy Amoxicillin aer.jjrz.healthinfo.mk.egn.dk http://mewkid.net/when-is-xuxlya/
Одговор на коментар
0 # xaegufotoco 2020-11-05 00:02
http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/ - Amoxicillin 500 Mg Amoxicillin las.xsyt.healthinfo.mk.ods.np http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/
Одговор на коментар
0 # okoloqi 2020-11-05 00:32
http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/ - Dosage For Amoxicillin 500mg Amoxicillin cfc.kilu.healthinfo.mk.psh.zz http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/
Одговор на коментар
0 # awavasoqouw 2020-11-29 01:37
http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/ - Buy Amoxicillin Online Amoxicillin Without Prescription wji.aogo.healthinfo.mk.pgn.jv http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/
Одговор на коментар
0 # ehaqizoh 2020-11-29 01:39
http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/ - Buy Amoxicillin Amoxicillin 500mg iki.tiur.healthinfo.mk.bas.vw http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/
Одговор на коментар
0 # acokicekot 2020-11-29 01:56
http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/ - Amoxicillin 500 Mg Amoxicillin vtg.bjhg.healthinfo.mk.cev.te http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/
Одговор на коментар
0 # ilacahemwotz 2020-11-29 01:59
http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/ - Amoxicillin Without Prescription Amoxicillin rwu.xssw.healthinfo.mk.cef.fw http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/
Одговор на коментар
0 # ohapawo 2020-11-29 02:10
http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/ - Amoxicillin 500mg Capsules Buy Amoxicillin xqm.yoid.healthinfo.mk.ixg.mb http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/
Одговор на коментар
0 # ohiuxejmoy 2020-11-29 02:20
http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/ - Amoxicillin 500mg Amoxicillin 500mg Capsules iwb.cuoc.healthinfo.mk.lua.vo http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/
Одговор на коментар
0 # idajizefi 2020-11-29 02:26
http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/ - Amoxicillin No Prescription Buy Amoxicillin Online Without Prescription gzc.bauw.healthinfo.mk.kum.fk http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/
Одговор на коментар
0 # uijayecohiz 2020-11-29 02:41
http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/ - Amoxicillin Online Amoxicillin 500mg prd.ujdg.healthinfo.mk.raw.dp http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/
Одговор на коментар
0 # ecuvooz 2020-11-29 02:59
http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/ - Amoxicillin Amoxicillin ofs.xswp.healthinfo.mk.bwu.lw http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/
Одговор на коментар
0 # eonatugahj 2020-11-29 03:20
http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/ - Amoxicillin 500 Mg 18 zmw.xnck.healthinfo.mk.vgu.mi http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/
Одговор на коментар
0 # apulaudo 2020-11-29 03:41
http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/ - Amoxicillin Buy Amoxicillin pjj.exat.healthinfo.mk.amm.eh http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/
Одговор на коментар
0 # uzpminoehix 2020-11-29 04:24
http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/ - Buy Amoxicillin Amoxicillin Online hjf.hptj.healthinfo.mk.mlh.kd http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/
Одговор на коментар
0 # edihlozohihtm 2020-11-29 04:45
http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/ - Buy Amoxicillin Online Amoxicillin vif.cufh.healthinfo.mk.enz.xc http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/
Одговор на коментар
0 # uwapetizoz 2020-12-05 00:14
http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/ - Amoxicillin 500mg Capsules Amoxicillin 500 Mg lfx.ovqk.healthinfo.mk.ndd.dw http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/
Одговор на коментар
0 # ulnonigolpu 2020-12-05 00:30
http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/ - Amoxicillin 500mg Capsules Buy Amoxicillin Online ayg.ettz.healthinfo.mk.ogr.zt http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/
Одговор на коментар
0 # ixaviola 2020-12-05 01:16
http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/ - Buy Amoxicillin Amoxicillin 500mg fsm.rvqh.healthinfo.mk.fth.ug http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/
Одговор на коментар
0 # bivekeg 2020-12-16 17:36
http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/ - Amoxicillin Online Amoxicillin No Prescription epq.ujmy.healthinfo.mk.uqc.zq http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/
Одговор на коментар
0 # azitolekaju 2020-12-16 17:53
http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/ - Amoxicillin Amoxicillin Online tdy.bzcp.healthinfo.mk.iua.da http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/
Одговор на коментар
0 # aquvucaqudid 2020-12-16 18:05
http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/ - Amoxicillin Without Prescription Dosage For Amoxicillin 500mg fzc.rgax.healthinfo.mk.wuk.dk http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/
Одговор на коментар
0 # obehobifubi 2020-12-16 18:25
http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/ - Amoxicillin 500 Mg Amoxicillin 500mg Capsules who.qbts.healthinfo.mk.ezm.sn http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/
Одговор на коментар
0 # uqocupeyo 2020-12-16 18:45
http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/ - Buy Amoxicillin Amoxil ppi.gqbn.healthinfo.mk.jnc.mq http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/
Одговор на коментар
0 # Lola.tixonovvaoa64 2021-01-05 14:54
Revolutional update of captchas recognition package "XEvil 5.0":

Captcha breaking of Google (ReCaptcha-2 and ReCaptcha-3), Facebook, BitFinex, Bing, MailRu, SolveMedia, Steam,
and more than 12000 another types of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can use XEvil 5.0 with any most popular SEO/SMM software: iMacros, XRumer, SERP Parser, GSA SER, RankerX, ZennoPoster, Scrapebox, Senuke, FaucetCollector and more than 100 of other programms.

Interested? You can find a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.

Free XEvil Demo available.

See you later!
P.S. A Huge Discount -30% for XEvil full version until 15 Jan is AVAILABLE! :)


XEvil.Net
Одговор на коментар
0 # masha.tixonoffaoa98 2021-01-05 20:02
Revolutional update of captchas regignizing package "XEvil 5.0":

Captcha regignizing of Google (ReCaptcha-2 and ReCaptcha-3), Facebook, BitFinex, Hotmail, MailRu, SolveMedia, Steam,
and more than 12000 another subtypes of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can use XEvil 5.0 with any most popular SEO/SMM programms: iMacros, XRumer, SERP Parser, GSA SER, RankerX, ZennoPoster, Scrapebox, Senuke, FaucetCollector and more than 100 of other programms.

Interested? You can find a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.

FREE DEMO AVAILABLE!

See you later!
P.S. A Huge Discount -30% for XEvil full version until 15 Jan is AVAILABLE! :)


XEvil.Net
Одговор на коментар
0 # Natashuoa21 2021-01-06 06:05
Perfect update of captchas recognition package "XRumer 19.0 + XEvil":

Captchas breaking of Google (ReCaptcha-2 and ReCaptcha-3), Facebook, BitFinex, Hotmail, MailRu, SolveMedia, Steam,
and more than 12000 another types of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can use XEvil 5.0 with any most popular SEO/SMM software: iMacros, XRumer, SERP Parser, GSA SER, RankerX, ZennoPoster, Scrapebox, Senuke, FaucetCollector and more than 100 of other programms.

Interested? There are a lot of demo videos about XEvil in YouTube.

FREE DEMO AVAILABLE!

See you later ;)
P.S. A Huge Discount -30% for XEvil full version until 15 Jan is AVAILABLE! :)


XEvil.Net
Одговор на коментар
0 # Natashuoa42 2021-01-06 11:31
Revolutional update of captchas regignizing package "XRumer 19.0 + XEvil":

Captchas solution of Google (ReCaptcha-2 and ReCaptcha-3), Facebook, BitFinex, Bing, Mail.Ru, SolveMedia, Steam,
and more than 12000 another subtypes of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can use XEvil 5.0 with any most popular SEO/SMM programms: iMacros, XRumer, SERP Parser, GSA SER, RankerX, ZennoPoster, Scrapebox, Senuke, FaucetCollector and more than 100 of other software.

Interested? You can find a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.

Free XEvil Demo available.

Good luck!
P.S. A Huge Discount -30% for XEvil full version until 15 Jan is AVAILABLE! :)


XEvil.Net
Одговор на коментар

Коментирај

Безбедносен код
Обнови

Kocka za on-line aplikacija

ДАЛИ ЗДРАВСТВОТО ВО МАКЕДОНИЈА Е НА ПОТРЕБНОТО НИВО?
 • Гласови: 0%
 • Гласови: 0%
 • Гласови: 0%
 • Гласови: 0%
 • Гласови: 0%
Вкупно гласови:
Прв глас:
Последен глас:

Se za zdravjeto - forum

Untitled 1

Калкулатор за мерење на телесна маса

Висина
Cm
Тежина
Kg
Индекс на вашата телесна маса
0
 • ADHD.healthinfo.jpg
 • Aluminium.jpg
 • Alzheimer.jpg
 • aneurismus.jpg
 • artritis.jpg
 • Colon.healthinfo.jpg
 • CTScan.jpg
 • DNA.jpg
 • estrogen.jpg
 • glucose-test.jpg
 • having-sex.healthinfo.jpg
 • healthinfo-logo.jpg
 • hemorrhoids.jpg
 • injection.jpg
 • invitro.healthinfo.jpg
 • Jet-Lag.jpg
 • lab.jpg
 • Lasertreatment.healthinfo.jpg
 • lences.jpg
 • magnesium.jpg