modnatochka.kh.ua

Чај за слабеење од три состојки кој предизвика глобално лудило

Slim tea

Следниот рецепт за слабеење од само три состојки предизвика лудило во светот, особено откако се повеќе и повеќе луѓе го пробаа и дадоа само пофалби за оваа одлична комбинација која веднаш покажува резултатиПромените ќе ги почувствувате веднаш!

Состојки и подготовка

Потребни состојќи:

• Зелен чај

• цимет

• ловоров лист

Ставете да зоврие 800 мл вода, тргнете ја водата од огнот и додадете една прачка цимет, 3 ловорови листови и една лажица зелен чај. Покријте го и оставете го да отстои 15 минути, а потоа процедете го чајот.

Конзумирање:

Кога станува збор за метаболизмот, важно е да се знае дека најдобро време за неговото успешно забрзување е рано наутро, веднаш по будење. Значииспијте ја вашата прва чаша чај на празен стомак.

Втората чаша може да се пие веднаш по појадокот, а третата навечер, непосредно пред спиење.

Со три чаши чај на ден, значително ќе изгубите во тежина, особено на критичните точки од телото, како што се стомакот, бутовите и задникот.

Оние кои го испробале овој рецепт велат дека од овој чај првите ефекти ги почувствувале уште по 24 часа, што особено може да се примети во подобрување на варењетоВо рок од 7 дена, во просек се намалуваат околу 8 сантиметри во половината.

Сите три состојки на овој пијалок совршено ги топат мастите и го забрзуваат метаболизмот, но тоа подразбира и дека со секој обид да се забрза метаболизмот и да се изгуби на тежина треба да биде пропратен со внимателна и балансирана исхрана како и примена на умерена физичка активност.

Коментирај

Безбедносен код
Обнови

Kocka za on-line aplikacija

ДАЛИ ЗДРАВСТВОТО ВО МАКЕДОНИЈА Е НА ПОТРЕБНОТО НИВО?
 • Гласови: 0%
 • Гласови: 0%
 • Гласови: 0%
 • Гласови: 0%
 • Гласови: 0%
Вкупно гласови:
Прв глас:
Последен глас:

Se za zdravjeto - forum

Untitled 1

Калкулатор за мерење на телесна маса

Висина
Cm
Тежина
Kg
Индекс на вашата телесна маса
0
 • ADHD.healthinfo.jpg
 • Aluminium.jpg
 • Alzheimer.jpg
 • aneurismus.jpg
 • artritis.jpg
 • Colon.healthinfo.jpg
 • CTScan.jpg
 • DNA.jpg
 • estrogen.jpg
 • glucose-test.jpg
 • having-sex.healthinfo.jpg
 • healthinfo-logo.jpg
 • hemorrhoids.jpg
 • injection.jpg
 • invitro.healthinfo.jpg
 • Jet-Lag.jpg
 • lab.jpg
 • Lasertreatment.healthinfo.jpg
 • lences.jpg
 • magnesium.jpg