modnatochka.kh.ua

Од овој рецепт вашата коса ќе расте како луда!

Thick hair

Губењето на косата е проблем со кој се соочуваат и мажите и жените. Ова може да биде резултат на хормонални промени, стрес, употреба на некои производи со хемикалии, пеглање на косата или земање на разни лекарства. Диетите се исто така фактор кој влијае на опаѓањето на косата.

Денес на пазарот постојат многу производи кои ветуваат спектакуларни резултати. Сепак, овие производи најчесто се скапи и не даваат речиси никакви резултати. Наместо тоа, подобро е да се обидете со овој природен рецепт кој многу лесно се подготвува.

Состојки:

1 банана

1 жолчка од јајце

1/2 чаша пиво

1 лажица мед (медот се зема со пластична или дрвена лажица)

banana egg and honey mask

Начин на подготовка:

Рецептот е многу лесен, само се мешаат сите состојки за да се направи смесата. Кога ќе ја подготвите смесата, нанесете ја на скалпот и оставете ја да делува 2 часа, а потоа исплакнете. Ако чувствувате топлина на вашата глава, тоа значи дека третманот е делотворен.

Коментирај

Безбедносен код
Обнови

Kocka za on-line aplikacija

ДАЛИ ЗДРАВСТВОТО ВО МАКЕДОНИЈА Е НА ПОТРЕБНОТО НИВО?
 • Гласови: 0%
 • Гласови: 0%
 • Гласови: 0%
 • Гласови: 0%
 • Гласови: 0%
Вкупно гласови:
Прв глас:
Последен глас:

Se za zdravjeto - forum

Untitled 1

Калкулатор за мерење на телесна маса

Висина
Cm
Тежина
Kg
Индекс на вашата телесна маса
0
 • ADHD.healthinfo.jpg
 • Aluminium.jpg
 • Alzheimer.jpg
 • aneurismus.jpg
 • artritis.jpg
 • Colon.healthinfo.jpg
 • CTScan.jpg
 • DNA.jpg
 • estrogen.jpg
 • glucose-test.jpg
 • having-sex.healthinfo.jpg
 • healthinfo-logo.jpg
 • hemorrhoids.jpg
 • injection.jpg
 • invitro.healthinfo.jpg
 • Jet-Lag.jpg
 • lab.jpg
 • Lasertreatment.healthinfo.jpg
 • lences.jpg
 • magnesium.jpg