modnatochka.kh.ua

Како ефикасно да се решите од грчевите во нозете: Природен лек против грчеви

grcevi vo muskuli

Грчевите во нозете се случуваат изненадно и предизвикуваат болка и затегнување на мускулите во нозете. Тоа се најчесто мускулите на листовите на нозете, задните мускули или квадрицепсот и иако грчот трае неколку секунди, понекогаш е потребно и неколку минути за да се опушти мускулот.


Препарат од куркума кој ви ја враќа енергијата

kurkuma

Куркумата е златна поради своите големи здравствени придобивки, но и според бојата која е како благородниот метал злато. Куркумата и медот имаат големи против воспалителни и антиканцерогени својства .

Антибиотик од природата : направете лек кој лечи повеќе од 5000 години

luk

Една од најздравите намирници која секојдневно ја употебуваме секако е лукот. Оваа билка во народната медеицина се користи повеќе од 5000 години. Една од најстарите рецепти е таа од Тибет, каде што тинктурата од лук била најмоќен лек против разни болести.


Како да ги излечите болното грло и крајниците за само 4 часа

bolki vo grlo

Нашите предци биле искусни во лечењето на разни болести и знаеле бројни рецепти со кои можеле да си помогнат. За среќа овие рецепти се пренесуваат од генерација на генерација и се уште се познати.

Кажете пријатно на висок крвен притисок и зголемен холестерол со помош на традиционален лек

limon med

Ви го претставуваме лекот кој ќе ви го подобри вашиот имунитет и ќе ви помогне кај многу болести. Мешавината од овие состојки и нивната корист треба да ги пробате, особено ако имате висок крвен притисок или зголемен холестерол.Kocka za on-line aplikacija

ДАЛИ ЗДРАВСТВОТО ВО МАКЕДОНИЈА Е НА ПОТРЕБНОТО НИВО?
 • Гласови: 0%
 • Гласови: 0%
 • Гласови: 0%
 • Гласови: 0%
 • Гласови: 0%
Вкупно гласови:
Прв глас:
Последен глас:

Se za zdravjeto - forum

Untitled 1

Калкулатор за мерење на телесна маса

Висина
Cm
Тежина
Kg
Индекс на вашата телесна маса
0
 • ADHD.healthinfo.jpg
 • Aluminium.jpg
 • Alzheimer.jpg
 • aneurismus.jpg
 • artritis.jpg
 • Colon.healthinfo.jpg
 • CTScan.jpg
 • DNA.jpg
 • estrogen.jpg
 • glucose-test.jpg
 • having-sex.healthinfo.jpg
 • healthinfo-logo.jpg
 • hemorrhoids.jpg
 • injection.jpg
 • invitro.healthinfo.jpg
 • Jet-Lag.jpg
 • lab.jpg
 • Lasertreatment.healthinfo.jpg
 • lences.jpg
 • magnesium.jpg