modnatochka.kh.ua

Наодите потврдуваат, а лекарите неможат да веруваат:

 Исповед на жена која се излечила од рак во четвртата фаза.

thyroid cancer

Кендис Мери Фокс била шокирана кога докторите и кажале дека поради рак на тироидната жлезда, кој се шири и на другите органи, според нивните проценки има уште само пет години живот.


Како со кора од банана да се ослободите од брадавици на природен начин и во домашни услови

Banana peel

Знаеме дека бананата е исклучително здраво и хранливо овошје и дека таа е корисна за многу работи кои се поврзани со нашето здравје. Бананата е позната како ефикасен стимулатор за слабеење, ја регулира работата на дебелото црево, ја потпомага здравата функција на срцето, добра е за очите, дава енергија и го подобрува варењето.

Природен начин на лекување болки во грлото

sore-throat

Болки во грлото се една од најчестите и најфрустрирачки здравствени состојби. Иако повеќето форми на воспаление на грлото, не претставуваат сериозна закана по здравјето, ова е честа и релативно непријатна појава, која понекогаш е многу тешка за лекување.


’Рбетот никогаш повеќе да не ве заболи! Едноставен природен рецепт

Обидете се со овој природен рецепт инема да си го препознаете вашиот 'рбет. Сè што е генијално, всушност е многу едноставно и пристапно, буквално на дофат на раката, а за што многумина од вас ќе бидат убедени доколку гопробаат овој едноставен и ефикасен рецепт за ослободување на болката во грбот, зглобовите и нозете.

Дали нано среброто е подобро од колоидното сребро

full silver bar rcm 100oz

Нано-среброто претставува чиста де-јонизирана вода со сребро (AG) во вид на суспензија. Околу 80% од среброто е во форма на метални сребрени нано-честички. Остатокот од среброто е во јонизирана форма.Kocka za on-line aplikacija

ДАЛИ ЗДРАВСТВОТО ВО МАКЕДОНИЈА Е НА ПОТРЕБНОТО НИВО?
 • Гласови: 0%
 • Гласови: 0%
 • Гласови: 0%
 • Гласови: 0%
 • Гласови: 0%
Вкупно гласови:
Прв глас:
Последен глас:

Se za zdravjeto - forum

Untitled 1

Калкулатор за мерење на телесна маса

Висина
Cm
Тежина
Kg
Индекс на вашата телесна маса
0
 • ADHD.healthinfo.jpg
 • Aluminium.jpg
 • Alzheimer.jpg
 • aneurismus.jpg
 • artritis.jpg
 • Colon.healthinfo.jpg
 • CTScan.jpg
 • DNA.jpg
 • estrogen.jpg
 • glucose-test.jpg
 • having-sex.healthinfo.jpg
 • healthinfo-logo.jpg
 • hemorrhoids.jpg
 • injection.jpg
 • invitro.healthinfo.jpg
 • Jet-Lag.jpg
 • lab.jpg
 • Lasertreatment.healthinfo.jpg
 • lences.jpg
 • magnesium.jpg