modnatochka.kh.ua

Ве боли увото? Еве еден одличен трик како да се ослободите од болка и инфекција на уво

bolka vo uvo

Методата е едноставна, ефтина и брза, а ги намалува болките во уваота за неколку минути. Одговара и за деца и за визрасни, а се што ви треба се морска сол и чисти чорапи.


Појаснување за кинеската медицина: Како функционира акупунктурата

acupuncture1.healthinfo

Современата научна перспектива вели дека нема несогласување помеѓу основните анатомски и физиолошки концепти на западната и кинеската медицина. Сепак, како што напредувале методите на научните истражувања, механизмите на акупунктурата стануваат се појасни и поразбирливи.

Моќта на Ментата - Како може да ни помогне

menta

Студиите покажаа дека маслото од мента има голем ефект при олеснување на синдромот нервозно дебело црево, колекција на симптоми кои вклучуваат абдоминална болка и грчеви, надуеност, запек и дијареа кој влијае на 5 до 20 % на населениетово светот.


Лековита маст за реума и гихт; Направете сами рецепт за маст по рецептура од 1967 година

Populus nigra Crna topola

Автор на рецептот е физиотерапевтот др. Попов. Рецептот е објавен во книгата "Лековити растенија во народната медицина " 1967 година.

Ослободете се од киселините во желудникот со овие три природни напитоци

bosilok listovi

Доколку често патите од киселини во желудникот не мора веднаш да посегнете по лекови. Искористете ги намерниците кои ги имате во кујната и направете ефикасни природни лекови.Kocka za on-line aplikacija

ДАЛИ ЗДРАВСТВОТО ВО МАКЕДОНИЈА Е НА ПОТРЕБНОТО НИВО?
 • Гласови: 0%
 • Гласови: 0%
 • Гласови: 0%
 • Гласови: 0%
 • Гласови: 0%
Вкупно гласови:
Прв глас:
Последен глас:

Se za zdravjeto - forum

Untitled 1

Калкулатор за мерење на телесна маса

Висина
Cm
Тежина
Kg
Индекс на вашата телесна маса
0
 • ADHD.healthinfo.jpg
 • Aluminium.jpg
 • Alzheimer.jpg
 • aneurismus.jpg
 • artritis.jpg
 • Colon.healthinfo.jpg
 • CTScan.jpg
 • DNA.jpg
 • estrogen.jpg
 • glucose-test.jpg
 • having-sex.healthinfo.jpg
 • healthinfo-logo.jpg
 • hemorrhoids.jpg
 • injection.jpg
 • invitro.healthinfo.jpg
 • Jet-Lag.jpg
 • lab.jpg
 • Lasertreatment.healthinfo.jpg
 • lences.jpg
 • magnesium.jpg