modnatochka.kh.ua

Едноставен рецепт ги регенерира коските, тетивите и лигаментите!

Zelatin

Во оваа статија ви подаруваме еден едноставен рецепт кој ќе ви помогне да ги ублажите болките и да ги зајакнете вашите коски. Ако страдате од болки во грбот, зглобовите, нозете и вратот, тогаш овој рецепт е идеален за вас.

Во било која продавница за храна купетеобичен желатин за готвење. Во вечерните часови, земете две полни лажици желатин (околу 5 грама) и измешајте ги со една четвртина чаша ладна вода, па оставете ја смесата преку ноќ на собна температура. Желатинот ќе се претвори во желе. Во утринските часови, испијте го ова желе со додаток на нешто што најмногу ви одговара (на пример, сок, млеко, јогурт, чај).

Желатинот помага при болки во зглобовите, зглобовите на нозете и вратот и по 7 дена од третманот ќе забележите дека состојбата значително ќе ви се подобри. Третманот треба да трае еден месец и пожелно е да се повтори после половина година. Ова ќе го обнови природното "подмачкување" на зглобовите.

jelly

Зошто е желатинот толку добар за зглобовите? Желатинот има многу лековити својства и обезбедува широк спектар на здравствени придобивки како на пример

 • Посилни зглобови и срце - го забрзува метаболизмот
 • Ја подобрува менталната способност
 • Го подобрува тенот - дава еластичност
 • Ги зајакнува тетивите и лигаментите - спречува остеопороза и остеоартритис
 • Ја подобрува структурата накожата и косата
 • Има моќен ефект во лекувањето на дисплазија

На овој начин ќе ги елиминирате болките и вкочанетоста во рок од 7 дена.

Коментирај

Безбедносен код
Обнови

Kocka za on-line aplikacija

ДАЛИ ЗДРАВСТВОТО ВО МАКЕДОНИЈА Е НА ПОТРЕБНОТО НИВО?
 • Гласови: 0%
 • Гласови: 0%
 • Гласови: 0%
 • Гласови: 0%
 • Гласови: 0%
Вкупно гласови:
Прв глас:
Последен глас:

Se za zdravjeto - forum

Untitled 1

Калкулатор за мерење на телесна маса

Висина
Cm
Тежина
Kg
Индекс на вашата телесна маса
0
 • ADHD.healthinfo.jpg
 • Aluminium.jpg
 • Alzheimer.jpg
 • aneurismus.jpg
 • artritis.jpg
 • Colon.healthinfo.jpg
 • CTScan.jpg
 • DNA.jpg
 • estrogen.jpg
 • glucose-test.jpg
 • having-sex.healthinfo.jpg
 • healthinfo-logo.jpg
 • hemorrhoids.jpg
 • injection.jpg
 • invitro.healthinfo.jpg
 • Jet-Lag.jpg
 • lab.jpg
 • Lasertreatment.healthinfo.jpg
 • lences.jpg
 • magnesium.jpg