modnatochka.kh.ua

Сируп кој ја подобрува меморијата, слухот и видот

ren

Овој сируп ќе ви помогне во одстранување на масните наслаги и водата во вашето тело. Навистина е ефикасен ако го комбинирате со кардио вежби.

Со овој напиток ја забрзувате функцијата на мозокот, ја подобрувате меморијата, видот и слухот. Главни состојки се свеж рен кој е богат со витамин С, калиум, витамин В1 и В6, жележо, витамин В2, магнезиум и фосфор.

Ренот го забрзува метаболизмот, го намалува уморот и истовремено го стимулира развојот на добрите бактерии во стомакот.

Состојки:

125 g рен,

4 лимони,

3 лажици мед,

2 лажички цимет,

1 парче ѓумбир (2 cm).

sirup od ren

Припрема:

Имешајте го ѓумбирот во блендер.

Исцедете го сокот од лимунот и додајте го во блендерот.

Мешајте 2-3 минути.

Додајте 3 лажици мед и 2 лажички цимет и повторно мешајте додека не добиете сируп.

Чувајте го сирупот во тегла.

Примена:

Земете 1 лажица, 2 пати дневно пред оброк или пред кардио тренинг. Овој сируп ќе ви трае три недели, па потоа направете пауза од неколку дена. Нема да зажалите резултатите се вчудоневидени!

Коментирај

Безбедносен код
Обнови

Kocka za on-line aplikacija

ДАЛИ ЗДРАВСТВОТО ВО МАКЕДОНИЈА Е НА ПОТРЕБНОТО НИВО?
 • Гласови: 0%
 • Гласови: 0%
 • Гласови: 0%
 • Гласови: 0%
 • Гласови: 0%
Вкупно гласови:
Прв глас:
Последен глас:

Se za zdravjeto - forum

Untitled 1

Калкулатор за мерење на телесна маса

Висина
Cm
Тежина
Kg
Индекс на вашата телесна маса
0
 • ADHD.healthinfo.jpg
 • Aluminium.jpg
 • Alzheimer.jpg
 • aneurismus.jpg
 • artritis.jpg
 • Colon.healthinfo.jpg
 • CTScan.jpg
 • DNA.jpg
 • estrogen.jpg
 • glucose-test.jpg
 • having-sex.healthinfo.jpg
 • healthinfo-logo.jpg
 • hemorrhoids.jpg
 • injection.jpg
 • invitro.healthinfo.jpg
 • Jet-Lag.jpg
 • lab.jpg
 • Lasertreatment.healthinfo.jpg
 • lences.jpg
 • magnesium.jpg