modnatochka.kh.ua

Како да ги излечите болното грло и крајниците за само 4 часа

bolki vo grlo

Нашите предци биле искусни во лечењето на разни болести и знаеле бројни рецепти со кои можеле да си помогнат. За среќа овие рецепти се пренесуваат од генерација на генерација и се уште се познати.

Тоа што е корисно не треба да се заборави. Па поради еве еден таков рецепт за болно грло и воспалени крајници кој ќе ви помогне за 4 часа.

Припрема:

Земете 80 g измелен ким и потопете го со 200 ml вода а потоа варете 15 минути.

Ќе добиете густа еластична маса која изгледа како сос од кафе. Процедете ја. Додајте 50 ml вода и повторно варете.

Откако ќе ја тргнете смесата од шпорет, додајте една лажичка бренди или виски.

Вашиот лек е подготвен!

meshavina od kim

Примна:

Земајте по една лажица на секој половина час. По два часа, болката во грлото ќе ја снеам и полесно ќе голтате. По четири часа може да престанете со третманот.

Доколку ситуацијата е поозбила, може да пиете поголема количина.

Овој напиток е наменет за сите они кои страдаат од чести преладувања и кои често имаат проблеми со грлото и крајниците. 

Коментирај

Безбедносен код
Обнови

Kocka za on-line aplikacija

ДАЛИ ЗДРАВСТВОТО ВО МАКЕДОНИЈА Е НА ПОТРЕБНОТО НИВО?
 • Гласови: 0%
 • Гласови: 0%
 • Гласови: 0%
 • Гласови: 0%
 • Гласови: 0%
Вкупно гласови:
Прв глас:
Последен глас:

Se za zdravjeto - forum

Untitled 1

Калкулатор за мерење на телесна маса

Висина
Cm
Тежина
Kg
Индекс на вашата телесна маса
0
 • ADHD.healthinfo.jpg
 • Aluminium.jpg
 • Alzheimer.jpg
 • aneurismus.jpg
 • artritis.jpg
 • Colon.healthinfo.jpg
 • CTScan.jpg
 • DNA.jpg
 • estrogen.jpg
 • glucose-test.jpg
 • having-sex.healthinfo.jpg
 • healthinfo-logo.jpg
 • hemorrhoids.jpg
 • injection.jpg
 • invitro.healthinfo.jpg
 • Jet-Lag.jpg
 • lab.jpg
 • Lasertreatment.healthinfo.jpg
 • lences.jpg
 • magnesium.jpg