modnatochka.kh.ua

Системски lupus erythematodes (SLE) – Се што е потребно да знаете за болеста и можните алтернативни начини на лекување

sl-5

Системски лупус еритематодес ( СЛЕ ) е хронична воспалителна автоимуна болест кај која имунолошкиот систем на телото по грешка го напаѓа здравото ткиво.


Како да се ослободите од несаканите флеки, пеги и хиперпигментација на лицето и рацете?

Дали знаете што е тоа хиперпигментација?

pigmentation

Темните дамки на кожата претставуваат нарушување во организмот, предизвикано од големи количини на меланин, што се појавува на кожата како темен пигмент.

Делотворен народен лек за исфрлање на камења од бубрег и жолчка

Mixture

Еден од најчестите здравствени проблеми во нашите краишта претставува појавата на камења во бубрезите и жолчката.


Едноставен рецепт ги регенерира коските, тетивите и лигаментите!

Zelatin

Во оваа статија ви подаруваме еден едноставен рецепт кој ќе ви помогне да ги ублажите болките и да ги зајакнете вашите коски. Ако страдате од болки во грбот, зглобовите, нозете и вратот, тогаш овој рецепт е идеален за вас.

Сируп кој ја подобрува меморијата, слухот и видот

ren

Овој сируп ќе ви помогне во одстранување на масните наслаги и водата во вашето тело. Навистина е ефикасен ако го комбинирате со кардио вежби.Kocka za on-line aplikacija

ДАЛИ ЗДРАВСТВОТО ВО МАКЕДОНИЈА Е НА ПОТРЕБНОТО НИВО?
 • Гласови: 0%
 • Гласови: 0%
 • Гласови: 0%
 • Гласови: 0%
 • Гласови: 0%
Вкупно гласови:
Прв глас:
Последен глас:

Se za zdravjeto - forum

Untitled 1

Калкулатор за мерење на телесна маса

Висина
Cm
Тежина
Kg
Индекс на вашата телесна маса
0
 • ADHD.healthinfo.jpg
 • Aluminium.jpg
 • Alzheimer.jpg
 • aneurismus.jpg
 • artritis.jpg
 • Colon.healthinfo.jpg
 • CTScan.jpg
 • DNA.jpg
 • estrogen.jpg
 • glucose-test.jpg
 • having-sex.healthinfo.jpg
 • healthinfo-logo.jpg
 • hemorrhoids.jpg
 • injection.jpg
 • invitro.healthinfo.jpg
 • Jet-Lag.jpg
 • lab.jpg
 • Lasertreatment.healthinfo.jpg
 • lences.jpg
 • magnesium.jpg