modnatochka.kh.ua

Шеќерот исцелува рани

sugar-honey

Нема да верувате, но најдобар начин за лекување на секоја отворена рана - вклучувајќи изгореници, оштетувања на кожата при интервенции со ласер, гребаници, дијабетични чиреви и др. е обичниот шеќер.


Коприва - плевел или лек?

kopriva

Многу луѓе ја знаат копривата како досаден градинарски плевел кој може многу болно да „боцка“. Сепак, копривата е многу повеќе од само една непријатност!  Копривата во целост како растение -  коренот, стеблото и листовите, се испитувани од страна на некои од водечките светски истражувачки институции и е утврдено дека може да понуди многу моќни, позитивни придобивки за човековиот организам.


Медот и ѓумбирот посилни од антибиотици

Honey

Мед  и комбинации на мед и билки се користат веќе илјадници години за да се лекуваат различни болести, вклучувајќи и инфекции. Комбинацијата мед и ѓумбир се користи како лек за многу болести, но малкумина знаат за вистинската антибиотска моќ на медот.

Цимет

Цимет

fotolia cinnamon

Циметот се добива од кора на дрво со потекло од Кина, Индија и Југоисточна Азија. Низ векови  тој е многу популарен зачин за готвење кај многу култури, но воедно има и долга историја на користење како народен или традиционален лек.Kocka za on-line aplikacija

ДАЛИ ЗДРАВСТВОТО ВО МАКЕДОНИЈА Е НА ПОТРЕБНОТО НИВО?
 • Гласови: 0%
 • Гласови: 0%
 • Гласови: 0%
 • Гласови: 0%
 • Гласови: 0%
Вкупно гласови:
Прв глас:
Последен глас:

Se za zdravjeto - forum

Untitled 1

Калкулатор за мерење на телесна маса

Висина
Cm
Тежина
Kg
Индекс на вашата телесна маса
0
 • ADHD.healthinfo.jpg
 • Aluminium.jpg
 • Alzheimer.jpg
 • aneurismus.jpg
 • artritis.jpg
 • Colon.healthinfo.jpg
 • CTScan.jpg
 • DNA.jpg
 • estrogen.jpg
 • glucose-test.jpg
 • having-sex.healthinfo.jpg
 • healthinfo-logo.jpg
 • hemorrhoids.jpg
 • injection.jpg
 • invitro.healthinfo.jpg
 • Jet-Lag.jpg
 • lab.jpg
 • Lasertreatment.healthinfo.jpg
 • lences.jpg
 • magnesium.jpg