modnatochka.kh.ua

Како да ги одстраните жолтите и белите наслаги од забниот камен

perfect natural teeth.healthinfo
Забниот камен е чест проблем, а современата стоматологија предлага многу начини за негово одстранување. Но постои метода која служи за решавање на овој проблем, а притоа ќе заштедите и време и пари.


Природата ни нуди опции за ублажување на симптомите предизвикани од ревматоиден артритис

rheumatoidarthritis

Ревматоиден артритис е автоимуна болест која ги напаѓа зглобовите, коските, органите, па и многу повеќе. Лековите за РА имаат страшни несакани ефекти и не се многу ефикасни. Затоа, во натамошниот текст ви понудуваме  веќе докажани природни начини за да се ослободите од тегобите на безбеден и природен начин без несакани последици.

Природен лек против грчеви во мускулите!

grcevi vo muskuli

Ако ви се случуваат грчеви додека вежбате или пешачите тоа значи дека вашето тело недоволно се хидрира. Хидратацијата е неопходна за да ги транспортира електролитите натриум и магнезиум до ќелиите во телото. Во тоа може да ви помогне сокот кој е направен од 4 состојkи кој најверојатно ги имате дома.


3 Трикови како да ја спречите тахикардијата

dishenje

Често почуствување на тахикардија, или брзо чукање на срцето како причина на стрес или од други причини се јавуваат подеднакво и кај мажите и кај жените. Чуството е многу неудобно и би сакале да престане што е можно побрзо. Ќе ви преставиме 3 трика кои за помалку од минута ќе можете да го намалите пулсот.

Пијалок против непријатен здив

zelen pijalok

Колку често ги плакнете и миете вашите заби, но сепак чуствувате некој непријатен мирис кој можеби доаѓа од вашето тело, како знак дека имате проблем со дигестивниот систем.

Ако не сакате да ширите непријатен мирис од устата, може да го решите овој проблем со подготовка на овој магичен пијалок!Kocka za on-line aplikacija

ДАЛИ ЗДРАВСТВОТО ВО МАКЕДОНИЈА Е НА ПОТРЕБНОТО НИВО?
 • Гласови: 0%
 • Гласови: 0%
 • Гласови: 0%
 • Гласови: 0%
 • Гласови: 0%
Вкупно гласови:
Прв глас:
Последен глас:

Se za zdravjeto - forum

Untitled 1

Калкулатор за мерење на телесна маса

Висина
Cm
Тежина
Kg
Индекс на вашата телесна маса
0
 • ADHD.healthinfo.jpg
 • Aluminium.jpg
 • Alzheimer.jpg
 • aneurismus.jpg
 • artritis.jpg
 • Colon.healthinfo.jpg
 • CTScan.jpg
 • DNA.jpg
 • estrogen.jpg
 • glucose-test.jpg
 • having-sex.healthinfo.jpg
 • healthinfo-logo.jpg
 • hemorrhoids.jpg
 • injection.jpg
 • invitro.healthinfo.jpg
 • Jet-Lag.jpg
 • lab.jpg
 • Lasertreatment.healthinfo.jpg
 • lences.jpg
 • magnesium.jpg