Сируп кој ја подобрува меморијата, слухот и видот

ren

Овој сируп ќе ви помогне во одстранување на масните наслаги и водата во вашето тело. Навистина е ефикасен ако го комбинирате со кардио вежби.

Со овој напиток ја забрзувате функцијата на мозокот, ја подобрувате меморијата, видот и слухот. Главни состојки се свеж рен кој е богат со витамин С, калиум, витамин В1 и В6, жележо, витамин В2, магнезиум и фосфор.

Ренот го забрзува метаболизмот, го намалува уморот и истовремено го стимулира развојот на добрите бактерии во стомакот.

Состојки:

125 g рен,

4 лимони,

3 лажици мед,

2 лажички цимет,

1 парче ѓумбир (2 cm).

sirup od ren

Припрема:

Имешајте го ѓумбирот во блендер.

Исцедете го сокот од лимунот и додајте го во блендерот.

Мешајте 2-3 минути.

Додајте 3 лажици мед и 2 лажички цимет и повторно мешајте додека не добиете сируп.

Чувајте го сирупот во тегла.

Примена:

Земете 1 лажица, 2 пати дневно пред оброк или пред кардио тренинг. Овој сируп ќе ви трае три недели, па потоа направете пауза од неколку дена. Нема да зажалите резултатите се вчудоневидени!

obzoravto.com
house-realestate.com